Перейшовши від пересування на чотирьох до прямоходіння людина створила певне навантаження на опорно-руховий апарат.

Первісні люди пересувались по натуральній поверхні: камінь, дерево, земля. Базуючись на цьому ми маємо підлогове покриття з дерева ( паркет, паркетна дошка, ламінат), камінь ( керамічна плитка, spc вінілова підлога), землю замінюємо на натуральні складові , наприклад «натуральний лінолеум», коркова підлога. З розвитком промисловості ми отримали рулонне та модульне ПВХ, також ковролін та інше.

Кожного дня людина користується усіма видами покриттів. Який вплив воно має на опорно-руховий апарат❓

Якщо людина здорова, то негативного впливу не буде, але при певних проблема ОРА (опорно-рухового апарату) тверда підлога буде створювати більше навантаження та дискомфорту. Наприклад, керамічна плитка по своїй структурі не пружна, тому при постійному ходінні по ній ми отримуємо досить велике навантаження на суглоби, а більш м‘який лінолеум чи вінілова підлога мають гарну пружність, що допомагає знизити вплив на ОРА при ходінні.

Найбільш корисним для ОРА будуть коркові підлоги. Вони не надто м‘які та мають здатність знижувати навантаження на ОРА.

Для спорту обирають підлогу, що має гарні амортизаційні показники ( спортивна паркетна дошка, спортивний лінолеум, гума), які не будуть травмувати суглоби при стрибках та знижують навантаження.

По чому ходити, обирати тільки Вам.